Dobre praktyki SEO

jak pozycjonowaćNajważniejsze są treści

Obecnie najważniejsze przy budowaniu pozycji będzie przygotowywanie treści na odpowiednio wysokim poziomie. Google bardzo szybko sprawdza w tym momencie wszelkie plagiaty i stara się je mocno eliminować. Dlatego przygotowując treści na swoją stronę trzeba unikać kopiowania, ponieważ wtedy szybko stracimy swoją pozycję. Naszym zadaniem będzie zadbanie o content ciekawy i oryginalny. Tak naprawdę nie trzeba na to wydawać bardzo dużych środków. Wystarczy postarać się o to, by samemu przygotowywać dobry conent bez pomocy specjalistów.

Zadbaj o multimedia

Od jakiegoś czasu Google bardzo dobrze traktuje strony, na których pojawia się Video, szczególnie, jeśli będzie to pochodziło ze strony You Tube. Dlatego tworząc swój Content warto oczywiście zdecydować się na to, by wprowadzać na stronę również filmy z YT. Obecnie jest to serwis, który powszechnie wykorzystywany jest na całym świecie, z ogromną liczbą użytkowników w samej Polsce na poziomie prawie 16 milionów miesięcznie. Jeśli chcemy się promować w Google przez filmy najlepiej zdecydować się na klipy, w których przedstawia się co jak zrobić. Jest to forma szkoleń, które chętnie oglądane są przez internautów, dlatego taka forma może budować pozycję wyszukiwarki.

Zadbaj o dobrą tematykę swojej strony

Chcąc promować swoją witrynę trzeba przygotować taką formę, która będzie budziła zainteresowanie internautów. Temat to kwestia bardzo ważna. Jeśli nie spytamy Google o tematy często może się okazać, że nie otrzymamy żadnej odpowiedzi. W tej chwili największym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju instrukcje i podpowiedzi. Dlatego wielu użytkowników sieci właśnie w takiej formie przygotowuje swoje pytania odnoszące się do strony.

jak pozycjonować stronę Zadbaj o formatowanie treści na stronie

Google bardzo dobrze traktuje treści, które zostały starannie sformatowane. Chodzi o to, by wypunktować pewne elementy w treści, dodać odpowiednie opisy, linkowanie wewnętrzne czy też nagłówki. Jeśli o to nie zadbamy tak naprawdę od strony technicznej serwis będzie na słabym poziomie i tym samym nie będzie to strona przejrzysta dla robotów wyszukiwarek. W takiej sytuacji niestety pojawi się problem z przeglądaniem strony, a to pogorszy wyniki wyszukiwania.

Polecaj swoją treść

Linkowanie między różnymi stronami to forma, która decyduje o tym czy strona buduje swoją pozycję. Trzeba więc zadbać o to, by pojawiały się formy polecenia naszej strony. Wtedy bowiem rzeczywiście możemy liczyć na to, że będzie się budować pozycja, której oczekujemy. Bez linkowania niestety będzie trudno o poprawę pozycji strony.

Korzyści content marketingu

Content marketing to tworzenie wartościowych i unikalnych treści, które...

Mity na temat pozycjonowania

Pozycjonowanie w ostatnich latach stało się w Polsce bardzo popularne. W związku...

Zobacz także

Nie panikuj!

Wybierz FusionSystem - aplikację do kompleksowej obsługi marketingu internetowego. Oprogramowanie pozwoli Ci efektywnie wdrożyć InBound Marketing w Twojej firmie. Od teraz sukces jest w zasięgu ręki.
Zapraszamy na:Pozycjonowanie stron

Polecamy