Google a pozycjonowanie

pozycjonowanie Optymalizację stron internetowych trzeba określić jako działania, które podejmuje się po to, by osiągać jak najlepsze pozycje strony w wyszukiwarce. Przede wszystkim ma to doprowadzić do sytuacji, w której pozycja strony przy konkretnych frazach będzie jak najwyższa. Zazwyczaj wyszukujący w sieci informacji starają się tam wpisywać dwa lub więcej słów kluczowych. Najpopularniejszą wyszukiwarką już od wielu lat jest oczywiście Google. W sumie ma ona ponad 90% udziału na naszym rynku. Ta wyszukiwarka jest w stanie wykrywać praktycznie wszystkie linki, które prowadzą do stron. Jednocześnie jednak nie wykrywa grafiki i nie znajduje stron o charakterze pop-up

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych SEO (z ang. Search Engine Optimization) oznacza po prostu wykonywanie odpowiednich działań, które mają na celu osiągnięcie przez daną witrynę najwyższej - jak to jest tylko możliwe - pozycji w wynikach wyszukiwania dla danych słów kluczowych. W sumie jest prawie 200 różnych kryteriów, na podstawie których Google stara się wyznaczać pozycję dla wyszukiwarki. Całość procesu jest bardzo prosta. Przez adres URL Google rozpoznaje stronę i bada jej treść tworząc kategorię ważności. Następnie przygotowywane są odpowiednie przeszukiwania pod kątem słów kluczowych. W tym momencie najważniejszy jest kod źródłowy strony, badane jest również formatowanie tekstu a następnie sprawdza się również kolejność ułożenia treści.

Jak budować pozycję?

Jeśli chce się budować pozycje w wyszukiwarce przede wszystkim trzeba mocno postawić na linki przychodzące. W ten sposób jeśli będzie więcej linków prowadzących do strony będzie można liczyć na wyższą pozycję. Ważną kwestią są linki wewnętrzne, które są na stronie. Najlepiej umieszczać takie linki do najważniejszych podstron. Chodzi o to, by w tych linkach w opisach znalazły się również najważniejsze słowa kluczowe. Zadbać trzeba również o nazwy plików oraz formę, tak by wszystko było jak najlepiej potraktowane przez Google.

Pozycjonowanie przez content

Od 2011 roku Google rozpoczęło walkę z niską jakością na stronach. Od tego...

Kontakt

Don't Panic Online! - Skuteczny marketing internetowy Biuro Obsługi Klienta...

Zobacz także

Nie panikuj!

Wybierz FusionSystem - aplikację do kompleksowej obsługi marketingu internetowego. Oprogramowanie pozwoli Ci efektywnie wdrożyć InBound Marketing w Twojej firmie. Od teraz sukces jest w zasięgu ręki.
Zapraszamy na:Pozycjonowanie stron

Polecamy